wydania specjalne

Projekt #VISITCYPRUS

Przewodnik po wybranych spotach nurkowych Wyspy Afrodyty. Mamy nadzieję, że po tych najlepszych lub najciekawszych.

Idealny dla nurków, freediver’ów, osób kochających lazurową wodę i sporty wodne, ale także dla tych, którzy im towarzyszą.

Przewodnik powstał, by w jednym miejscu, bez szukania po Internecie, przybliżyć podwodne atrakcje Morza Śródziemnego u wybrzeży Republiki Cypryjskiej. Spośród wielu spotów nurkowych dostępnych na całej rozciągłości linii brzegowej wyspy pokazujemy, a właściwie zaznaczamy, najciekawsze i naszym zdaniem warte odwiedzenia.

Nurkowanie jest na Cyprze popularne, bo i warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania i freedivingu, są wyśmienite. Morze Śródziemne jest tutaj przyjemnie ciepłe, wody przejrzyste, sięgające nawet kilkudziesięciu metrów widoczności. Infrastruktura zadowoli każdego amatora nurkowania. Na Wyspie Afrodyty jest bowiem bardzo dużo centrów nurkowych, usianych od jednego krańca do drugiego. Cypr jest wreszcie idealnym miejscem, by rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, jak również rozwinąć swoje umiejętności. Wśród miejsc nurkowych są takie, które przeznaczone są dla nurków początkujących, jak i takie, które dostępne są dla nurków zaawansowanych i tzw. nurków technicznych.

W Przewodniku nie skupiamy się na bogatej historii Cypru, nie opowiadamy o kulturze i sztuce. Chcemy po-kazać to, co znajduje się pod wodą. Bogate i różnorodne życie morskie, wraki i ich zatopione tajemnice, ożywioną i nieożywioną naturę.

Jednak, że nie samym nurkowaniem żyje nurek, pod-powiemy Czytelnikowi, co dobrego na wyspie można zjeść, co trzeba spróbować i gdzie odpoczywać wspólnie z rodziną lub grupą znajomych. Mamy nadzieję, że pro-pozycje turystyczne i kulinarne pomiędzy zanurzeniami również wzbudzą Waszą ciekawość.

Zapraszamy do podwodnej eksploracji jednego z naj-ciekawszych i najcieplejszych zakątków Europy, pomimo, że geograficznie Cypr należy do Azji.

Wystarczy znaleźć lot, wybrać rejon, który nas interesuje, przybyć i nurkować do woli. 

Cypr – położenie geograficzne wybranych miejsc nurkowych

Cypr – w czasie wolnym od nurkowania

Czasem za bardzo wieje i odwołują nurkowania. Jeśli nie chcesz tylko i wyłącznie leżeć na leżaku w hotelu 5* z all inclusive czekając na spokojniejszą wodę - zobacz co można robić na lądzie na Cyprze :)

#visitcyprus #diving #afterdiving #scubadiving #sightseeing #houseofaion #pafos