o nas

Piszą dla nas

Isadora Abuter Grebe

Entuzjastyczny nurek, naukowiec i działacz na rzecz ochrony przyrody. Isadora bada biologiczne znaczenie wraków statków dla ekosystemów morskich. Kierowana ciekawością chce poznawać przyrodę, a także „jak zostać lepszym nurkiem”. Będąc jeszcze w początkach swojej nurkowej kariery cieszy się drogą pokonywania przeszkód ucząc się od bardziej doświadczonych nurków, używając odpowiedniej konfiguracji i ćwicząc.
@isa_diving_nature 

Dominika Aleksanderek

Jednostka wielozadaniowa: łączy w sobie pasję do literatury, nart, nurkowania i psychologii. W Nautice od czasu Wielkiego Wybuchu. W firmie zajmuje się wszystkim, a oprócz tego jest przewodniczką nurkową, znawczynią ludzkich potrzeb – czyli szefową marketingu, inicjuje i prowadzi dalekie wyprawy. Nadal uważa, że Chorwacja jest najpiękniejsza na świecie. Pracuje w Nautica Safari; nautica.pl Dominika.Aleksanderek@nautica.pl

Krzysztof G. Brudkowski

Z zawodu radca prawny starający się pomagać, a nie wygrywać za wszelką cenę. Wielbiciel ciepłych klimatów i błękitnej wody. Nurkowaniem zajął się w 2018 r. jako rozwinięcie ulubionego snorkeling‘u. Teraz prawie każdy wyjazd planuje tak, aby gdzieś płetwy zamoczyć. W nurkowaniu partneruje mu nastoletni syn Damian. Od niedawna ogląda podwody świat przez wizjer aparatu, chcąc zachować ulotne wspomnienia. W nurkowaniu dotarł do poziomu Deep Diver i chyba na tym się nie skończy. 

Jacek Bugajski

Od dziecka zawsze towarzyszyła mi woda. To mój żywioł, pasja i sport. Począwszy od zabaw w wodzie, przez sekcję pływacką, aż do 2001 r. Wtedy pierwszy raz spróbowałem oddychać z butli pod wodą. Od razu wiedziałem, że to jest to, co chcę robić. Zafascynowany nurkowaniem, zacząłem zdobywać różne umiejętności, brać udział w kursach oraz poznawać tajniki nurkowania technicznego. Jednak dopiero dzięki mojej żonie poznałem pełną gamę możliwości, jakie skrywa podwodny świat. Zaczęliśmy od Lumixa żony, później GoPro, dalej pierwsza, a potem druga lustrzanka (Nikon D850) w solidnej obudowie.  Zwłaszcza świat makro wciąga mnie jak magnes, ale duże zwierzęta morskie również są dla mnie niezwykle piękne i fascynujące. W mojej pracy fotograficznej używam głównie dwóch obiektywów: 105mm makro i 8-15mm fisheye. 

Michał Czerniak

Absolwent Politechniki Poznańskiej, finansista, biegły rewident. Nurek zafascynowany teorią nurkowania – fizyką i fizjologią. Zakochany w archeologii podwodnej pasjonat historii Starożytnego Rzymu, aktywny Centurion w grupie rekonstrukcyjnej Bellator Societas (Rzym I w.p.n.e.). Marzy, by choć raz wziąć udział w podwodnych badaniach archeologicznych a następnie opisać wszystko w serii felietonów.

Równie często jak pod wodą spotkać go można w Japonii, której kulturą i historią fascynuje się od blisko trzech dekad. 

Dominik Dopierała

Nurkuje od zawsze, nie pamięta swoich pierwszych nurkowań. Jedyne co pamięta że od zawsze nurkowanie było jego pasją. Całe dzieciństwo spędził nad Polskimi jeziorami , które do dziś woli od dalekich destynacji. Z wielkim sukcesem zamienił pasję w sposób na życie i biznes.

Ciekawość świata i ciągłe dążenie do doskonałości i perfekcji to główne cechy ,które na pewno mocno mu przeszkadzają w życiu. Zawodowy instruktor nurkowania, fotograf , filmowiec.

Twórca Centrum Nurkowego DECO , Course Director PADI, TecTrimix Instructor Trainer TECREC. 

Aldona Dreger

Zodiakalna waga. Entuzjastka zdrowego stylu życia, lubiąca aktywny wypoczynek. Miłośniczka podwodnego świata i fotografii podwodnej. Pracownik HR, a po godzinach Instruktor nurkowania SDI, Mentor Witalny, Diet coach. Dzięki pasji związanej z psychologią, pracą z ludźmi oraz umiejętności słuchania, wie, że wszystko zaczyna się w głowie. Niezwykle ceni sobie umiejętność podwodnego porozumiewania się bez słów. Woda pomogła jej poznać, zupełnie nieznane jak dotąd możliwości ruchowe, a przełamanie własnych ograniczeń, jak i uczenie się czegoś nowego w naturalnym środowisku, w kontekście obcowania z przyrodą, pomogło jej w odbudowaniu kondycji psychicznej. 

Piotr Kopeć

...znany bardziej jako Wąski. Zawodowo główny specjalista BHP, inspektor ochrony PPOŻ oraz instruktor pierwszej pomocy. Prywatnie mąż i tata swojej córeczki. Członek stowarzyszenia Bellator Societas, w którym nazywany jest Św. Marcinem, bo corocznie wciela się w postać w trakcie imienin ulicy dnia 11 listopada w Poznaniu. Oczywiście od wielu lat zapalony nurek. Uwielbia nurkowanie techniczne, w szczególności te na wrakach oraz wszystko, co wiąże się z aktywnością nad i pod wodą :) 

Tomasz Kulczyński

Dla Tomka nurkowanie zawsze było największą pasją. Zaczął swoją przygodę w wieku 14 lat, rozwijając się został instruktorem nurkowania rekreacyjnego, technicznego, Instruktorem pierwszej pomocy oraz technikiem branży nurkowej. Aktualnie prowadzi 5* Centrum Nurkowe COMPASS DIVERS Pobiedziska koło Poznania, gdzie przekazuje swoją wiedzę i umiejętności początkującym oraz zaawansowanym nurkom, co sprawia mu ogromną radość i satysfakcję z bycia częścią ich podwodnej przygody…

Karen van den Oever

Karen van den Oever jest nurkiem jaskiniowym i trymiksowym oraz instruktorem z Republiki Południowej Afryki. Karen wraz z mężem (Francois) są właścicielami i założycielami „Somewhere Out There Diving”. „Somewhere Out There Diving” powstało z myślą o nietypowych wyprawach nurkowych typu ekspedycyjnego i eksploracyjnego. Karen jest wielką pasjonatką nurkowania technicznego i jaskiniowego, a w marcu 2021 roku ustanowiła nowy rekord świata kobiet w najgłębszym nurkowaniu z akwalungiem na głębokość 236,04 m w jaskini Boesmansgat w Afryce Południowej, a w październiku 2022 roku poprawiła ten rekord, osiągając głębokość 246,56 . Karen pasjonuje eksploracja, a także lubi uczyć innych i dzielić się swoją wiedzą i pasją do nurkowania technicznego.

Wojciech Pruski

Instruktor nurkowania i pierwszej pomocy, założyciel szkoły nurkowej Good Dive, fotograf. Sam nurkuje na Prism 2, jednostce, która sprawdza się przy fotografowaniu zwierząt bardziej płochliwych. Fascynuje go nurkowanie jaskiniowe, wrakowe. Poza nurkowaniem i fotografią, lubi także podróżować i poznawać nieznane mu do tej pory rejony świata. Jeśli nie nurkuje-biega, jeździ na rowerze. Po prostu lubi aktywnie spędzać czas i być w dobrej formie. Nurkowanie daje mu możliwość oderwania się od codzienności i poczucie totalnej wolności. Jeśli nie szkoli pod wodą zawsze można go spotkać z aparatem lub kamerą.

Agnieszka Romańczuk

Zawodowo jestem wieloletnim praktykiem w dziedzinie zarzadzania zasobami ludzkimi z 25- letnim stażem w renomowanych korporacjach, od 8 lat w Singapurze. Mieszkałam i pracowałam również w Europie i USA. Od wielu lat pasjonuję się psychologią i psychoterapią, problemami wypalenia zawodowego i radzenia sobie w zmianie. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie psychoterapii i uzyskałam Profesjonalny Dyplom z Psychoterapii w The School of Positive Psychology w Singapurze. 

Piotr Stós

Fotograf, biolog, gawędziarz, SSI Instructor Trainer. Nauczanie nurkowania na każdym poziomie uważa za swój obowiązek. Od zarania dziejów związany z Nauticą nierozerwalną pępowiną współwłaścicielstwa. Gniazduje na chorwackiej wyspie Vis, na łodziach safari w Egipcie oraz tam, gdzie pod wodą pięknie, jak świat długi i szeroki. Pracuje w Nautica Safari; nautica.pl Piotr.Stos@nautica.pl 

Marcin Trzciński

Absolwent UW. Fotograf i filmowiec podwodny nurkujący od 1995 roku. Współpracownik Zakładu Archeologii Podwodnej U.W. Publikuje w polskich i zagranicznych magazynach nurkowych.

Właściciel firmy FotoPodwodna będącej Polskim przedstawicielstwem firm Ikelite, Nauticam, Inon, Keldan, ScubaLamp. 

Jacek Twardowski

Wodnik z urodzenia. Amator fotografii podwodnej.

Żeglarz, miłośnik archeologii podwodnej i nurkowania wrakowego.

Instruktor nurkowania TDI SDI. Zawodowo zajmuje się budowaniem osiedli i domów wakacyjnych. 

Bogdan Zając

Mieszkam w Świnoujściu, nurkuję od 2009 roku. Obecny stopień nurkowy to advanced nitrox w IDF a AOWD w SSI. Kurs fotografii u Ireny Strangierskiej. Ilość nurkowań 450. 

Przemysław Zyber

Moja przygoda z fotografią zaczęła się na długo zanim zacząłem nurkować. Już od pierwszego nurkowania marzyłem aby towarzyszył mi aparat. Wraz z nabieraniem wprawy w nurkowaniu mój sprzęt do fotografii również ewoluował. Od prostej kamerki gopro poprzez kompakt oraz lustrzankę do pełnoklatkowego bezlusterkowca. Teraz nie wyobrażam sobie nurkować bez aparatu. Mam wrażenie, że fotografia podwodna nadaje sens mojemu nurkowaniu.
www.facebook.com/przemyslaw.zyber
www.instagram.com/neox.pro
www.deep-art.pl