o nas

Redakcja

Tworzymy Magazyn Nurkowy o szeroko pojętym nurkowaniu. Dążymy do perfekcji w tym, co i jak robimy pod wodą.

Nasz zespół redakcyjny skupia pasjonatów, entuzjastów i specjalistów nurkowania. Nie potrafimy żyć z dala od środowiska wody. Kochamy jej zapach, smak i uważnie jej słuchamy. 

Nasze materiały pokazują Wam najdalsze i najbliższe zakątki naszej Planety koncentrując się na zbiornikach wodnych. Sprawimy, że przeniesiesz się do podwodnego świata. Pozytywnie Cię nastroimy, nabierzesz ducha i wypełnisz się energią. Chcemy byś rzeczywiście spełniał swoje marzenia. 

Podwodny świat zafascynuje Cię bez reszty. Jest piękny, niesamowicie kolorowy i ciekawy, gdzie króluje woda i cud stworzenia.

Wojciech Zgoła

Pasjonat nurkowania i czystej natury. Lubi mawiać, że podróżuje nurkując. Pływać nauczył się jako niespełna 6-cio letni chłopiec. W wieku 15 lat zdobył patent żeglarza jachtowego, a nurkuje od 2006 roku. Zrealizował ponad 800 zanurzeń w różnych regionach Świata. Napisał i opublikował wiele artykułów.

Współautor wystaw fotograficznych. Orędownik pozostawiania miejsca pobytu czystym i nieskalanym. Propagator nurkowania. Od 2008 r. prowadzi swoją autorską stronę www.dive-adventure.eu. Na bazie szerokich doświadczeń w 2018 roku stworzył nowy Magazyn Perfect Diver, który od kilku lat, z powodzeniem, wychodzi regularnie co 2 miesiące w języku polskim i angielskim. 

Anna Sołoducha

Absolwentka Geografii na Uniwersytecie Wrocławskim, niepoprawna optymistka… na stałe z uśmiechem na ustach.

Nurkuje od 2002 roku, czyli już ponad połowę swojego życia  Zaczynała nurkowanie w polskich wodach, do których chętnie wraca w ciągu roku – i sprawia jej to ogromną przyjemność ! :) Na stałe pracuje w Activtour, gdzie trafiła chyba z przeznaczenia i zostanie tam na stałe… jest tam już ponad 10 lat! Z zamiłowaniem spełnia ludzkie marzenia przygotowując wyprawy nurkowe na całym świecie!  Lata i nurkuje w różnych morzach i ocenach kiedy tylko może, bo to jedna z miłości jej życia  Od początku istnienia magazynu Perfect Diver przelewa swoje wspomnienia z wypraw nurkowych na papier dzieląc się swoją pasją z innymi i... nie potrafi przestać pisać ;) Od 2023 roku na stałe w redakcji – wprowadzająć do niej trochę „świeżej krwi” ;) Spełnione nurkowe marzenie: Galapagos! Jeszcze przed nią… Antarktyda! Jeśli nie nurkuje to wybiera narty, tenisa albo mocne, rockowe brzmienia ;)! Motto, które bardzo lubi to: „Bądź realistą – zacznij marzyć”! anna@activtour.pl; www.activtour.pl

Karola Takes Photos

Karolina Sztaba, a zawodowo Karola Takes Photos, jest fotografem z wykształcenia i pasji.
Obecnie pracuje w Trawangan Dive Centre na malutkiej wyspie w Indonezji – Gili Trawangan, gdzie zamieszkała cztery lata temu. Fotografuje nad i pod wodą. Oprócz tego tworzy projekty fotograficzne przeciw zaśmiecaniu oceanów oraz zanieczyszczaniu naszej planety plastikiem („Trapped”, „Trashion”). Współpracuje z organizacjami NGO zajmującymi się ochroną środowiska i bierze aktywny udział w akcjach proekologicznych (ochrona koralowca, sadzenie koralowca, sprzątanie świata, ochrona zagrożonych gatunków). Jest również oficjalnym fotografem Ocean Mimic – marką tworzącą stroje kąpielowe i surfingowe ze śmieci zebranych na plażach Bali. Współpracowała z wieloma markami sprzętu nurkowego, dla których tworzyła kampanie reklamowe. W roku 2019 została ambasadorem polskiej firmy Tecline. Od dwóch lat jest nurkiem technicznym.